V roce 2013 byla nákladně zrekonstruována a znovu otevřena naše sokolovna. K dispozici je sportovní sál, dvě šatny, sprchy, umývárna a toalety. Objekt je vytápěn a dostatečně osvětlen. Sál lze využít k různým sportovním aktivitám, míčovým hrám, badmintonu, atd.

Sokolovnu je možné si pronajmout za 250,-Kč/hod pro občany Loučeně, ostatní 500,-/hod. Před žádostí o pronajmutí si v kalendáři zde zkontrolujte, zda vámi požadovaný termín není obsazen.

Provozní řád

Správce: Jaroslav Martínek tel. 603263596, jarda.m@seznam.cz

Adresa: Nymburská 189, Loučeň, 28937 ( vedle kulturního domu )
GPS: 50°17’2.195″N, 15°1’12.250″E
Sociální zařízení: šatny,WC, sprchy
Rozměr celého hracího prostoru: 23,55 x 11,20 m
Výška nad hracím prostorem: 4,05 m
Podlaha v hracím prostoru: sportovní dřevěná podlaha – nutná sálová obuv

Kompletní rekonstrukce původního objektu sokolovny z 20. let 20. století na víceúčelové sportovní centrum probíhala od července roku 2012 do května 2013. V rámci rekonstrukce byly demolovány přístavky objektu. Kompletní rekonstrukce zahrnovala téměř kompletní výměnu původního krovu a novou střešní krytinu, částečnou rekonstrukci svislých a plnou výměnu všech vodorovných konstrukcí zahrnující nový strop mezi 1. a 2. NP, nové podlahy, nové uspořádání vnitřních dělících stěn, zasypání částečně podsklepeného prostoru objektu, rozšíření původního prostoru pro sportovní využití, kompletně nové rozvody ZTI, VZT, ÚT a nový zdroj tepla. Zároveň je v rámci rekonstrukce dodržena maximální snaha o obnovení původního vzhledu objektu včetně výstavby původní vstupní brány a to vše společně v kombinaci s novým zateplením objektu. Objekt je nově napojen na stávající tlakovou kanalizaci a vodovodní řád v obci Loučeň.

p1070850                  Další ve fotogalerii zde

Autorem letecké fotografie Loučeně z titulní strany je ing. Zdeněk Fiedler, www.flyfoto.cz